СБУ затримала на хабарі у $100 тисяч заступника голови Миколаївської ОДА – Героя України

3 Червня 2016, 19:01

У Миколаєві під час спецоперації СБУ та військової прокуратури за вимагання хабара в особливо великому розмірі затримані четверо високопосадовців, серед яких перший заступник голови Миколаївської ОДА, Герой України Микола Романчук. Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

За його словами, ідеться про хабар у розмірі $100 тисяч.

«Затримали слідчі військової прокуратури Південного регіону. Кримінальне провадження було зареєстровано 1,5 місяці тому, була проведена копітка робота. На даний момент затримано четверо осіб, перший заступник голови Миколаївської ОДА, він же Герой України», – заявив Матіос.

Читайте також: На Київщині впіймали посадовців, що отримали понад 8,5 млн грн хабара

Головний військовий прокурор не назвав прізвище, зазначивши, що прізвища будуть озвучені після вручення повідомлення про підозру, але згідно з інформацією на офіційному сайті Миколаївської ОДА, першим заступником голови Миколаївської обласної державної адміністрації є Микола Романчук – Герой України.

"Крім того, затриманий один із заступників голови районної державної адміністрації, а також помічник голови обласної ради, які всі були задіяні в корупційній схемі. Причини вимагання таких коштів… була спроба отримання коштів за надання дозволу на облаштування кар'єру з видобутку вапняку. Фактично знизу з РДА вгору до прийняття рішення. Зафіксований весь ланцюжок. Зараз документуємо, потім передаватимемо детективам Національного антикорупційного бюро", – сказав Матіос.

Довідка. Микола Павлович Романчук – український політичний і промисловий діяч, Герой України, народився 18 квітня 1957 року. У березні-липні 2014 року обіймав посаду голови Миколаївської ОДА, з 28 липня цього ж року його призначено на посаду першого заступника голови Миколаївської ОДА.

У 2007 році отримав звання Героя України – "за видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку вітчизняного суднобудування, впровадження сучасних технологій виробництва, багаторічну плідну працю та суспільно-політичну діяльність".