СБУ затримала Луценка. Йому загрожує до 10 років

27 Грудня 2010, 08:57

Свідком затримання був син Луценка Олександр. Перед посадкою в мікроавтобус СБУ політик встиг передати свій мобільний переляканому парубкові.


 


«Батька схопили десь об 11.50, коли він вигулював собаку. Як тільки тато наблизився до кута будинку в сектор, який не видний камерами, почалося. З-за рогу вискочили бійці СБУ і прокурор, чоловік одинадцять їх було, оточили батька. Мені дозволили тільки забрати собаку. Я дуже нервував і не запам’ятав навіть прізвище прокурора… Куди повезли батька, мені говорити відмовилися. Усе це відразу взялися з’ясовувати батьківські помічники», – повідомив Олекснадр.


 


Адвокат Луценка запевнив, що арешт не стосується справи зловживань, пов’язаної в з водієм.


 


«Його звинувачують у новій справі – по ч. 3 ст. 364 УК «Зловживання службовим становищем працівником правоохоронних органів» (покарання до 10 років з конфіскацією. – ред.). Йдеться про те, що будучи міністром він підписав документ про продовження оперативно-розшукових заходів у рамках розслідування отруєння Ющенка. Раніше вже була очна ставка з одним з оперативних працівників, а буквально у вихідні порушили кримінальну справу вже проти Юрія Віталійовича. Про це я знаю з його слів – постанову мені не дали», – розповів адвокат Ігор Фомин.


 


Поки Луценко затриманий по ст. 115 УПК на 72 години, далі – слово за судом. Луценко перебуває у СІЗО СБУ, в якому також сидить обвинувачений у вбивстві Георгія Гонгадзе екс-генерал Олексій Пукач.За словами нардепа Геннадія Москаля, нинішнє затримання Луценка пов’язане із стеженням за водієм Володимира Сацюка: «Згідно із законом про оперативно-розшукову діяльність дозвіл на стеження, що триває більше 18 місяців, може дати тільки міністр, але для цього мають бути вагомі підстави. А що міг знати водій Сацюка? Ймовірно, Луценко підписував такі розпорядження, які зараз визнали незаконними, і за це зараз поплатиться».


 


За його словами, справу отруєння Ющенка зараз активно піднімають і притискують усіх, хто нею займався.


 


Нагадаємо, Луценка звинувачують у порушеннях при прийомі на роботу і присвоєнні спеціальних звань колишньому особистому водієві екс-міністра, що призвело до розтрати 40 тисяч гривень державних коштів.


 


Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко почав переписувати матеріали кримінальної справи, порушеної проти нього і «осилив» вже 15 сторінок. Перезняти справу йому не дозволили.