СБУ затримала іноземного найманця, який воював за «ДНР/ЛНР»

6 Жовтня 2016, 20:16

Служба безпеки України затримала в аерпороту «Бориспіль» іноземного найманця, який воював проти України на боці терористичних організацій «ДНР/ЛНР».  Про це інформує прес-центр СБУ.

«Горлоріз – професійно підготовлений бойовик – закінчив академію військової поліції та деякий час навчався у Курському державному університеті. Має навички альпінізму, військового лижника, радиста, знає як захоплювати та утримувати заручників, працювати з вибуховими речовинами», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що починаючи з листопада 2002 року, найманець, громадянин однієї з країн Південної Америки, побував майже у всіх «гарячих точках» світу. Восени 2014 року 32-річний професійний вбивця прибув на тимчасово окуповані території України та приєднався до банформування «Вікінг». Брав участь у бойових діях у районі Вергулівки, Первомайського, Горлівки, Старобешевого, Дебальцевого, Донецького аеропорту. Також іноземець тісно співпрацював з російськими спецслужбами, тренував бойовиків, формував з числа іноземців розрахунки мінометних батарей.

«Під час перетину державного кордону України у терміналі «D» Міжнародного аеропорту «Бориспіль» найманця затримали співробітники Служби безпеки України за сприяння Державної прикордонної служби. Під час огляду особистих речей правоохоронці виявили у вихідця з Латинської Америки іноземний паспорт, військовий квиток т.зв. «ДНР», наказ за підписом ватажка терористів Стрєлкова про нагородження медаллю за бойові заслуги та ноутбук, на якому виявлено інтернет-переписку з представниками терористичних угруповань», – сказано в тексті.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.  

Нагадаємо, раніше суд у Лондоні висунув звинувачення британцю Бенджамену Стімсону у зв'язку з його можливою участю у конфлікті на сході України на стороні самопроголошених «ДНР і ЛНР». Перед цим естонська влада видала Україні громадянина Естонії Володимира Полякова, який воював на боці бойовиків на Донбасі.