СБУ затримала диверсантів, які готували теракти в Маріуполі

3 Грудня 2014, 10:31

Контррозвідка СБУ знешкодила небезпечну диверсійну групу, яка входила до складу незаконного воєнізованого формування «Сват» та готувала терористичний напад на Маріуполь. Про це 3 грудня повідомили у прес-службі Служби безпеки.

Зокрема, під час бойової спецоперації оперативна група контррозвідки СБУ затримала двох громадян України – бойовиків на прізвиська «Пес» та «Рунич».

Того ж дня у Харкові було затримали їхнього поплічника  – члена цієї ж диверсійної групи на прізвисько «Джигіт».  У складі групи «Джигіт» виконував обов'язки стрілка-оператора ПЗРК «Ігла» та розвідника. Він збирав інформацію про позиції українських військ, зокрема артилерійські розрахунки. За його координатами терористи вели прицільний обстріл на знищення.

«У бойовиків працівники спецслужби вилучили великий арсенал вогнепальної зброї та боєприпаси до неї – АКМС з підствольним гранатометом, РПГ-22, гранати різного типу, тротилові шашки, набої різного калібру. Диверсанти мали при собі  чотири комплекти уніформи збройних сил  Російської Федерації», – зазначили в СБУ.

Зі слів затриманих, усі члени групи пройшли вишкіл у тренувальному таборі на території Росії. За три тижні бойовики набули навичок ведення прицільної стрільби з кулеметів, ПЗРК,  автоматів АК-74, підствольних гранатометів.

«Після «вогневої підготовки», «стрілки» набували бойового досвіду в лавах т.зв. «армії Новоросії» у Луганській області. Школу маскування, вчинення диверсій, ведення бою в умовах міста вони пройшли на території однієї з військових частин АР Крим.

Крім того, завданням групи була організація військового нападу на м. Маріуполь», – додали в повідомленні. 

«Завдяки контррозвідувальним заходам диверсанти були виявлені та знешкоджені на етапі підготовки до реалізації своїх злочинних намірів.  Задуми терористів із захоплення міста були зірвані. У межах ст. 258-3 Кримінального кодексу України тривають невідкладні оперативно-слідчі дії», – резюмували в СБУ.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України затримала бойовика так званої "ЛНР", який переправляв терористам зброю та вибухівку з Росії.