«На сьогодні за матеріалами про протиправну діяльність голови наглядової ради фінансово-промислової групи СЄПЕК відкрито ряд кримінальних проваджень. У ході досудового слідства встановлено, що Сергій Курченко створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківській сферах на загальну суму близько 4 млрд грн», – йдеться в повідомленні.
У повідомленні наголошується, що оперативно-слідча група з числа працівників СБУ та ГПУ розслідує ряд епізодів. Зокрема, це продаж компаніями Курченко держпідприємствам «Укртрансгаз» і «Чорноморнафтогаз» обладнання за завищеною вартістю, що завдало державі збитків понад 173 млн грн. Також розслідується проведення спецаукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення і реалізація його через підконтрольні Курченко комерційні структури, що завдало компанії «Укргазвидобування» збитків понад 100 млн грн. Також розслідується нанесення збитку понад 450 млн грн компанії «Нафтогаз України» у вигляді укладання фіктивних угод з компанією «Газ України 2020» на постачання нафтопродуктів та несанкціоноване споживання природного газу «Української нафтогазової компанією», що завдало «Нафтогазу України» збитків понад 400 млн грн.
Крім цього, група розслідує факт доведення до банкрутства «Брокбізнесбанку» шляхом шахрайства з кредитними ресурсами і розкрадання кредиту рефінансування понад 2 млрд грн, отриманого у Національного банку України, а також кредиту рефінансування на 800 млн грн, отриманого у Нацбанку на користь «Реал Банку» за допомогою кредитування фіктивних компаній.
Як повідомляється, СБУ викрила факти безпосередньої причетності Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь ГК ВЕТЕК медіа- ресурсу «UMH group», футбольного клубу «Металіст», «Одеського нафтопереробного заводу» та мережі автозаправок «SparschweinGmbH & Co» в Німеччині 170 об'єктів.
У ході розслідування слідчі заарештували особисті рахунки Курченко, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн. У тому числі, заарештовано 16 об'єктів нерухомості, 3 з яких за кордоном, а також 7 повітряних суден, 38 автомобілів, серед яких 15 автомобілів Mercedes- Benz, 2 BMW, 2 Porsche,1 Bentley Continental, 3 Lexus, 2 Toyota Camry, 1 Aston Martin.
Спеціально створена робоча група спільно з міжнародними прокурорами вживає заходів щодо арешту рахунків в європейських банках, відкритих на підконтрольні Курченко комерційні структури, та об'єктів нерухомості за кордоном.
Крім того, проводиться арешт майна теплоелектроцентралі (ТЕЦ), що входить в цілісний майновий комплекс Одеського нафтопереробного заводу.
Нагадаємо, Курченка оголошено в міжнародний розшук.
Як відомо, закриття тіньових схем поставок нафтопродуктів в Україну, пов'язаних з компанією СЄПЕК скандально відомого бізнесмена Сергія Курченка, дозволило в квітні додатково залучити до державного бюджету 835 млн грн, які раніше держава недоотримувала через пільги, що надаються митними органами.
А міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що оборудки Курченка за минулий рік вартували Україні 26 млрд.
Читайте також: Силові відомства "опікуються" долею 12 функціонерів режиму Януковича