СБУ вимагає від “Батьківщини” надати відео візиту працівників спецслужби до офісу партії

21 Лютого 2011, 13:50

“З метою всебічного розслідування цієї ситуації та встановлення істини Служба безпеки України офіційно звертається до керівництва цієї партії, працівників партійного офісу на вул. Турівській з вимогою невідкладно надати записи камер відеоспостереження, прізвища свідків, до яких начебто зверталися співробітники СБУ, прізвища цих “співробітників”, які за словами представників БЮТ приходили до офісу”, – сказано у повідомленні СБУ.

У ході перевірки було встановлено, що ані керівництво СБУ, ані начальники оперативних підрозділів не давали накази співробітникам відомства проводити будь-які оперативно-розшукові, слідчі або інші процесуальні дії за цією адресою партії.

Крім того, пояснення дав співробітник СБУ, прізвище якого називали народні депутати від БЮТ. Згідно з рапортом офіцера, цього дня з 9:00 до 15:00 він виконував свої службові обов’язки і на вулиці Турівський не був. Ця інформація наразі детально перевіряється в рамках службового розслідування.

В СБУ пообіцяли провести розслідування “максимально прозоро для громадськості, повідомляючи ЗМІ про всі результативні етапи цієї перевірки”.

При цьому відомство відзначає, що “здійснюючи таку перевірку, СБУ вимушена спиратися винятково на повідомлення ЗМІ та публічні заяви функціонерів БЮТ”.

“До цього часу до СБУ не надійшло офіційного звернення від партії “БЮТ-Батьківщина” щодо згадуваних подій, ми не отримали й документальних підтверджень інциденту, який начебто мав місце”, – сказано у повідомленні СБУ.

Розслідування проводиться за наказом Голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, у п’ятницю депутати “БЮТ-Батьківщини” і лідер політсили Юлія Тимошенко заявили про спробу штурму офісу “Батьківщини” представниками СБУ. Пізніше Тимошенко заявила, що “перша атака” була відбита, тому що “спрацювала інформаційна хвиля”.

В Службі безпеки України спростували інформацію про “штурм” офісу партії і зажадали вибачень від БЮТ.

Як заявив заступник голови фракції “БЮТ-Батьківщина” Андрій Шкіль, у БЮТ є відеозаписи, на яких зафіксований п’ятничний візит співробітників СБУ в офіс партії “Батьківщина”.