СБУ викрила зловмисників, які позбавили волі та катували понад 200 наркозалежних

30 Березня 2017, 14:35

У Чернігівській області Служба безпеки України викрила та припинила протиправну дільність організованої злочинної групи, яка незаконно позбавила волі та катувала понад 200 наркозалежних, повідомили у прес-службі СБУ у четвер, 30 березня.

Зазначається, що група діяла під прикриттям центру з реабілітації наркозалежних та спеціалізувалась на незаконному позбавленні людей волі.

За даними спецслужби, організатори «бізнесу» приймали замовлення на примусове «лікування» у так званому реабілітаційному центрі людей, які, на думку їхніх родичів чи знайомих, страждають від наркотичної, алкогольної або іншої залежності.

Повідомляється, що члени угруповання виїжджали до «замовлених» та під психологічним тиском змушували їх вирушати на «лікування». У разі відмови потерпілих все одно доправляли до реабілітаційного центру, але вже проти їхньої волі, силоміць.

За наявною інформацією, так звані «реабілітанти» утримувалися у спеціально облаштованих бараках та підвалах, до них застосовувалися тортури. Позбавлені волі не могли самостійно покинути місце перебування, за ними постійно спостерігали «наглядачі» центру. Вони також не розпоряджалися власним часом та примусово працювали на деревообробному виробництві, сільськогосподарських та будівельних роботах на користь власників «реабілітаційного центру».

«У результаті спецоперації працівники СБУ звільнили понад 200 незаконно утримуваних «реабілітантів», які вже підтвердили факти катування та нанесення їм тяжких тілесних ушкоджень. Також затримано 22 наглядачів, зокрема трьох осіб, які виконували організаторські функції».

У прес-службі відмітили, що під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили знаряддя тортур, а в кабінеті засновника «центру» – бойову гранату РГД-5 та травматичну зброю.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 29 березня СБУ викрила організовану групу, яка підробляла документи на в'їзд у ЄС. Зазначається, що за виготовлення одного «паспорта» зловмисники просили 1,1 тис. євро.