СБУ викрила у Києві конвертцентр, який працював з окупованими територіями

15 Лютого 2016, 19:55

Працівники СБУ  та Нацполіція і Держслужба фінмоніторингу у Києві припинили діяльність конвертаційного центру, який обслуговував низку комерційних структур та столичні держпідприємства. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

«Організатори конверту проводили кошти замовників через рахунки, відкриті в одному з банків з російським капіталом. У ланцюжку з відмивання грошей були задіяні фірми, керівниками та засновниками яких є мешканці тимчасово окупованих терористами територій Донбасу», – зазначили у тексті.

За інформацією СБУ, протягом 2015 року через конвертцентр виведено у тінь майже 300 млн грн з реального сектора економіки. Працівники спецслужби викрили механізм відмивання коштів, встановили організаторів, кур’єрів конверту та офісні приміщення, які використовували зловмисники.

«Під час обшуків у приміщеннях та автомобілях правоохоронці вилучили гроші в національній та іноземній валюті еквівалентом майже 6 млн грн. У конвертцентрі також виявлено банківські картки, чекові книжки, печатки фірм, підроблену печатку податкової інспекції одного з київських районів, установчі документи підприємств, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, ноутбуки з системою «клієнт-банк», документи, які свідчать про здійснення фінансових оборудок, а також вогнепальну зброю», – зазначили у повідомленні.

Рахунки підприємств, задіяних у функціонуванні конвертаційного центру, заблоковані, уточнюється сума грошей, які на них зберігаються. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії, перевіряється інформація про причетність конвертцентру до фінансування терористичних організацій «ДНР/ЛНР».

Нагадаємо, СБУ також викрила організований переселенцем із Луганщини «конверт», що обслуговував держпідприємства.