Служба безпеки України викрила в Нацполіції Луганщини бойовика незаконного збройного формування «Армія Юго-Востока». Співробітники СБУ встановили, що підозрюваний приєднався до лав поліції у 2016 році. “До цього він «служив» у незаконному збройному «формуванні Дрьомова», яке на той час контролювало Сєвєродонецьк”, – йдеться у повідомленні. Як тільки місто звільнили і бойовики повернулись до тимчасово окупованих територій, він «вирішив змінити сторону». За інформацією відомства, спочатку він переховувався в Росії та окупованому Криму, а потім повернувся до України.
Крім того, за даними правоохоронців, зловмисник був зарахований до розвідувального підрозділу бойовиків, який очолював громадянин РФ із позитивним “Спец”. “Бойовики “Спеца” приєдналися до викрадання та катувань українських патріотів, вбивств військовослужбовців ЗСУ у бойових зіткненнях під Рубіжним та в Новоайдарському районі”, – повідомляє персслужба СБУ. Наразі ще перевіряється його підготовка інших злочинів у державних відомствах України, а також робота процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Читайте також: Кремлівський блок. Як працює російське лобі в Україні
Раніше оперативники контррозвідки СБУ викрили бойовика у підрозділах ЗСУ, що працювали в районах ООС. Співробітники спецслужби встановили, що чоловік у 2014 році на складі незаконних збройних формувань «ДНР» зі зброєю в руках залишився на одному з блокпостів у Слов'янську на Донеччині. Він здійснював огляд та перевірку документів громадян та транспортних засобів. Зловмисник невдовзі пішов від бойовиків, а згодом, надавши недостовірні дані через військкомат, влаштувався до української армії. Службу він ніс в одній з частин в Донецькій області. Наразі триває досудове слідство.
Читайте також: Стрес-тест для кожного
Контррозвідники СБУ затримали ще одного мешканця Донецької області, якого завербували представниками так званого «Міністерства державної безпеки ДНР», підконтрольного російським спецслужбам. Чоловік обіймав посаду в одній з громадських організацій, яка є виконавчим партнером Управління Верховного комісару ООН з питань біженців. СБУ стверджує, що він збирав та передавав інформацію щодо місць дислокацій, режиму охорони об'єктів Служби безпеки, Збройних сил, Нацгвардії, ГУР МО та ДПС України на Донеччині, а також розміщення особового складу та державних технічних служб у районах ООС.
Благодійний фонд «Право на захист», якому затриманий надавав транспортні послуги, заявив, що перед укладанням договору здійснює перевірку потенційного контрагента за стандартною процедурою. “Протягом усього терміну співпраці наша організація не мала претендентів на якість та терміни, зазначені в договорах на замовлення. Надання послуг не передбачає доступ до інформації, що стосується програмної діяльності Фонду”, – йдеться в заяві фонду.