СБУ викрила посадовців Нацгвардії на розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах

22 Жовтня 2015, 18:07

Служба безпеки України у взаємодії зі службою внутрішнього аудиту Національної гвардії України викрила розкрадання в особливо великих розмірах бюджетних грошей, спрямованих на підвищення обороноздатності частин та підрозділів НГУ на Дніпропетровщині. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, упродовж 2013-2015 років посадовці однієї з окремих бригад охорони громадського порядку НГУ закуповували паливну деревину за державні гроші в приватного підприємця. За нібито постачання приблизно 900 кубометрів деревини він отримав понад 450 тисяч гривень. Але дрова військова частина так і не отримала.

Також у листопаді 2014 року за ініціативи заступника командира тієї ж окремої бригади охорони з підприємцем був укладений договір на проведення ремонту бронетранспортера. Згідно з актом виконаних робіт комерсанту було перераховано 22 тисячі гривень. Проте, ремонт техніки проводився волонтерами на безоплатній основі.

Читайте також: Суд призначив розмір застави начальнику тилу Нацгвардії, який торгував військовим майном

Крім того, у травні та серпні 2015 року за вказівкою посадовців одного з Центральних оперативно-територіальних об’єднань Нацгвардії низка військових частин закупила деревину на майже 600 тисяч гривень у комерційної фірми з Дніпропетровська. Дрова до частин НГУ також не доставлені.

Фактично між військовослужбовцями та підприємцями були здійснені безтоварні операції, внаслідок яких деревина до частин не надійшла, а забезпечення підрозділів паливом здійснювалося безоплатно волонтерами та завдяки особовому складу, що самостійно забезпечував себе дровами. Тим часом, кошти за фіктивне постачання дров конвертувалися у готівку і розподілялися між посадовцями НГУ та комерсантами.

За матеріалами військової контррозвідки СБ України військовою прокуратурою відкрито кримінальні провадження.

Посадовцям Національної гвардії та комерсантам оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 2 ст. 410 (викрадення, привласнення військового майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, 11 жовтня військовий прокурор Анатолій Матіос заявив про затримання "на гарячому" у Києві офіцерів Нацгвардії, які торгували військовим майном.