СБУ викрила організований переселенцем із Луганщини «конверт», що обслуговував держпідприємства

15 Лютого 2016, 14:56

Правоохоронці припинили діяльність «конвертаційного центру», який переводив у готівку кошти та «оптимізував» податки для низки підприємств, у тому числі державних. Про це інформує прес-центр СБУ.

Згідно з текстом, організував конверт уродженець Луганщини, який переїхав до Києва.

«Разом з п’ятьма спільниками вони зареєстрували кілька фіктивних фірм для проведення оборудок. Для уникнення відповідальності група використовувала зв’язки у фіскальних структурах», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що конвертцентр у середньому обслуговував тридцять-сорок підприємств з Луганщини та інших областей зі щомісячним обігом коштів у п’ятдесят мільйонів гривень.

«Безготівкові гроші комерційних структур «відмивалися» через фіктивні фірми, з якими укладалися безтоварні угоди. Потім кошти перераховувалися на карткові рахунки фізичних осіб, з яких знімалися зловмисниками та передавалися замовникам», – сказано в тексті.

Співробітники спецслужби виявили факти обслуговування у конверті кількох державних підприємств.

«Посадовці «на папері» купували у фіктивних фірм товари, які вони раніше реально придбали у кілька разів дешевше. Організатор конвертцентру отримував за свої «послуги» 7-10% від загальної суми», – зазначають у СБУ.

Правоохоронці провели обшуки у приміщеннях конвертаційного центру у Києві, Харкові, Старобільську, Міловому та Станиці Луганській. Під час яких співробітники спецслужби виявили печатки, штампи фіктивних підприємств, електронні ключі системи «клієнт-банк», податкові та фінансові документи, оргтехніку, велику кількість банківських карток і готівки. У організатора конверту також вилучено травматичний пістолет «Шмайсер» без дозвільних документів та патрони до нього.

За рішенням суду, в банківських установах Києва та Дніпропетровська заарештовано рахунки підприємств конвертаційного центру, на яких заблоковано понад два мільйони гривень. Перевірка фінансової діяльності фіктивних структур триває.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Проводяться оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів та клієнтів конвертцентру.

Як повідомлялося, на Київщині ліквідували конвертцентр, який за рік "відмив" понад 33 млн грн.

Крім того, фіскальна служба викрила міжрегіональний конвертцентр із обігом у понад 5 млрд грн, який діяв на території Дніпропетровської, Київської і Харківської областей.