СБУ викрила оборудку з держкоштами на Житомирському бронетанковому заводі

2 Березня 2020, 10:39

Служба безпеки викрила посадовців держпідприємства «Житомирський бронетанковий завод» на зловживаннях із державними коштами під час закупівлі запчастин сумнівної якості. Про це повідомляється на сайті СБУ в понеділок, 2 березня.

 

Як зазначається, навесні минулого року чиновники держпідприємства, яке входить до структури «Укроборонпрому», оголосили конкурсні торги на закупівлю деталей на понад 1,5 млн грн. Переможцем тендеру, оголошеного в межах державного оборонного замовлення, стала комерційна структура.

 

Умови конкурсних торгів були сформовані штучно для перемоги заздалегідь визначеної бізнес-структури. До тендеру допустили лише двох учасників (обидва – із ознаками фіктивності). Єдиний конкурент фірми-переможця пов’язаний із ним через третю комерційну структуру і має спільний персонал.

 

Ціни на запчастини були завищені у 2,7-5 разів.

 

Сертифікати на продукцію, за умовами тендеру, також мали відповідати критерію виробництва у США. Натомість, документи мають ознаки фальсифікації – в інформаційних базах власником бренду фірми, що проводила сертифікацію, є РФ, а виробником продукції – одна з країн Східної Азії.

 

За висновками профільних експертів, використання цих деталей могло призвести до передчасного виходу з ладу бронетехніки, що передається Збройним силам України.

 

Через зловживання вартість закупівель невиправдано збільшилась на 750 тисяч грн.

 

Як зазначається, правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки у Київській області.

 

 

Мова йде про ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

 

Нагадаємо, у грудні минулого року СБУ викрила керівництво столичного ДП на оборудці з придбання комплектуючих сумнівної якості для потреб української військової авіації.