СБУ викрила мільйонні розкрадання бюджетних коштів в Укрзалізниці

14 Квітня 2020, 15:58

На Дніпропетровщині Служба безпеки викрила мільйонні розкрадання бюджетних коштів під час закупівлі запчастин для рухомого складу підрозділами АТ «Укрзалізниця». Про це повідомляється на сайті СБУ у вівторок, 14 квітня.

 

За версією слідства, у 2018 році одному із стратегічних підприємств у структурі АТ необхідно було закупити 28 комплектів акумуляторних батарей для тепловозів. Два проведених тендери виявили переможців і дві компанії поставили підприємству продукцію відповідно 13 і 15 комплектів батарей на загальну суму майже 10 млн грн. Таку продукцію в Україну імпортує один офіційний представник закордонного виробника, у якого дві фірми-посередники і придбали товар. Комерсанти у змові з посадовцями структурного підрозділу Укрзалізниці безпідставно завищили їх вартість і після оплати вивели бюджетні кошти у тінь через фірми-прокладки.

 

За висновком судово-економічної експертизи, сума завданих державі збитків становить понад 2 мільйони гривень.

 

Поставлена Укрзалізниці продукція також вже мала скарги на її якість від інших покупців. Тому використання акумуляторних елементів могло призвести до дестабілізації роботи залізниці та виникнення надзвичайних подій,  зокрема аварійних ситуацій із рухомим складом.

 

Керівнику відділу закупівель держпідприємства оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ. Перевіряється інформація щодо інших посадовців, можливо причетних до протиправної діяльності.

 

Нагадаємо, раніше СБУ викрила посадовців держпідприємства «Житомирський бронетанковий завод» на зловживаннях із державними коштами під час закупівлі запчастин сумнівної якості.