СБУ викрила механізм фінансування терористів “ЛНР” урядом Росії

25 Лютого 2017, 13:06

В СБУ заявляють про перевірку каналів фінансування російськими офіційними структурами угруповань «ДНР» і «ЛНР» у рамках низки відкритих раніше кримінальних проваджень. Про це повідомив прес-центр спецслужби.

«Співробітники Служби безпеки України викрили механізм фінансування терористичної організації «ЛНР» урядом Російської Федерації. За інформацією спецслужби, «бюджетом ЛНР» на перший квартал поточного року передбачено надходження понад 11 мільярдів рублів. Власними силами ватажки терористів здатні зібрати лише два з них. Решта суми запланована у вигляді отримання фінансової допомоги від уряду Російської Федерації, а сам проект бюджету погоджувався так званою «народною радою «ЛНР» з профільними російськими міністерствами», – йдеться у повідомленні.

«Для приховування російського фінансування псевдореспубліки та уникнення додаткових економічних санкцій до РФ одним з механізмів наповнення бюджету терористів обрано кишеньковий благодійний «Фонд підтримки міжнародних гуманітарних проектів» (Президент – громадянин Росії Владімір Пашков). Засновником Фонду, зареєстрованого наприкінці 2015 року, є московський «Міжнародний розрахунковий банк». Співробітники СБУ встановили, що Фонд через рахунки російської некомерційної організації «Центр міжнародних розрахунків» спрямовує кошти безпосередньо до так званого «Державного банку «ЛНР». «Фінансисти» терористів покривають з цих надходжень від’ємне сальдо бюджету. Зокрема, «народна міліція ЛНР» отримала понад 820 мільйонів рублів, «МГБ ЛНР» майже сто мільйонів рублів», – зазначають в СБУ.

За інформацією Служби безпеки, сепаратисти значною мірою використовували ці кошти для пропагандистської роботи в Україні.

Нагадаємо, у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI) йдеться, що Росія поставляла бойовикам на сході України танки та іншу бронетехніку, а також протитанкове озброєння і зенітні ракети.