СБУ викрила корупційну схему в «оборонці» на понад 32 млн грн

22 Січня 2020, 17:03

Служба безпеки України 22 січня заявила про викриття контррозвідкою механізму привласнення понад 32 млн гривень бюджетних коштів під час виконання державного оборонного замовлення. Серед фігурантів справи ‒ діючий посадовець Міноборони.

 

Згідно з повідомленням, у 2017-19 роках власник одного з чернігівських підприємств уклав із Міністерством оборони контракти на 100 мільйонів гривень. Один із договорів, зокрема, передбачав поставки пристроїв для систем захисту бойових гелікоптерів.

 

«Третину із перерахованої Міністерством суми постачальник привласнив. У змові із колишніми високопосадовцями відомства, серед яких ексзаступник міністра, комерсант значно завищив вартість продукції. Таким чином учасники оборудки вивели та привласнили щонайменше 32 мільйони гривень», – поінформували в СБУ.

 

Зауважується, що під час обшуків у військових підрозділах, відповідальних за закупівлю продукції, у Києві, Харкові та Чернігові правоохоронці вилучили матеріали, що доводять функціонування протиправної схеми.

 

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

 

Нагадаємо, у грудні 2019 року СБУ викрила керівництво столичного держпідприємства на оборудці з придбання комплектуючих сумнівної якості для потреб української військової авіації.

 

У жовтні Генпрокуратура розпочала три кримінальні провадження щодо розкрадання бюджетних коштів в оборонній галузі.