СБУ викрила канал котрабанди засобів для шпигунства та прослуховування

17 Серпня 2015, 16:40

Служба безпеки перекрила канал контрабанди спеціальних пристроїв, які дозволяють встановлювати незаконне стеження за особою та збір інформації про неї. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Контрабандою займався 55-річний харків’янин, який незаконно отримував обладнання з-за кордону та реалізовував його, в тому числі через Інтернет.

Працівники СБУ на Харківщині вилучили у зловмисника мініатюрні відеокамери та мікрофони, закамуфльовані під звичайні побутові предмети: авторучки, брелоки, годинники, GSM-закладки тощо.

«За висновками спеціалістів, обладнання відноситься до спеціальних технічних засобів негласного зняття інформації, застосування яких дозволено лише оперативним підрозділам правоохоронних органів з дозволу суду», – зазначили у СБУ.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 201 (контрабанда), ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу.

Обвинувачення за ст. 359 Кримінального кодексу неодноразово викликали резонанс в українському суспільстві. Зокрема у 2012 році ЗМІ широко висвітлювали справу киянина Андрія Фенченка, який придбав два брелоки з вбудованими відеокамерами. У 2014 році Фенченка засудили до сплати штрафу в розмірі 8 тис. грн. Спеціальні засоби – такі як «шпигунські ручки» та брелокип не заборонені у багатьох країнах, а тому їх можна без проблем придбати в інтернеті. Однак зберігання і продаж таких предметів в Україні – заборонене.

Як повідомлялося, також у Харкові СБУ затримала банду грабіжників, які фінансували терористів на Донбасі.