СБУ викрила інтернет-провайдерів, які постачали трафік до “Л/ДНР” та анексованого Криму

19 Вересня 2017, 18:54

Працівники Служби безпеки України викрили низку телекомунікаційних провайдерів на незаконній маршрутизації інтернет-трафіку до  "ДНР/ЛНР", тимчасово анексованого Криму та невизнаного Придністров’я. Про це 19 вересня, повідомиле прес-служба СБУ.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтями про держзраду та створення терористичної групи чи організації.

"Оперативники спецслужби встановили, що керівники та менеджмент провайдерів, усвідомлюючи суспільну небезпечність та відвертий антидержавний характер своїх дій, забезпечували транзит трафіку, зокрема на непідконтрольні Україні території Донбасу", – йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що технологічно транзит трафіку відбувався через підключення каналів зв’язку з РФ до мереж вітчизняних телекомунікаційних вузлів з подальшим направленням його до донецького провайдера, який обслуговував антиукраїнські інформаційні веб-ресурси ‒ "Глави" та "Ради міністрів" псевдоутворень "ДНР/ЛНР".

Під час обшуків у приміщеннях провайдерів у Києві та області, Дніпрі, Одесі і Харкові правоохоронці вилучили кінцеве комп’ютерне обладнання та документальні матеріали, які підтверджують здійснення протиправної діяльності.

Як повідомлялось, працівники Служби безпеки України прийшли з обшуками в офіс телеком-оператора "Євротранстелеком" у рамках розслідування кримінального провадження за ст.111 (Державна зрада) і ст.258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.