СБУ викрила експортерів металобрухту, які завдали державі 400 млн грн збитків

6 Серпня 2015, 15:51

Служба безпеки України спільно з Державною фіскальною службою припинила незаконну діяльність експортерів металобрухту та великого «конвертаційного центру». Про це інформує прес-центр СБУ.

«Посадовцями низки комерційних структур організовано схему відмивання доходів, ухилення від сплати податків, виведення валютних цінностей за кордон через фіктивні підприємства. Внаслідок чого лише за останній рік держбюджету завдано збитків на понад 400 мільйонів гривень», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що одночасно у Миколаєві, Одесі і Києві відбулося одинадцять обшуків в офісах та автомобілях комерсантів.

«Вилучено 2,4 мільйона гривень, печатки, штампи фіктивних та офшорних підприємств, фінансово-господарську документацію та електронні носії інформації, які підтверджують незаконність фінансово-господарських відносин експортерів брухту чорних металів. Також заблоковані рахунки фіктивних підприємств»,  – зазначають у СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України. Перевіряється також причетність посадових осіб підприємств-експортерів до фінансування тероризму.

Як повідомлялося, двоє посадовців ФДМУ завдали мільйонних збитків державі.

Нагадаємо, СБУ викрила чиновників, що завдали 7 млн грн збитків держпідприємству на Черкащині.