СБУ викликала на допит Наливайченка через перельоти Медведчука до РФ у 2014-2015 роках

21 Вересня 2017, 14:10

Колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко був викликаний на допит у спецслужбу у якості свідка у справі щодо незаконних перетинів держкордону екс-високопосадовцями та керівниками правоохоронних органів протягом 2014 – 2015 років. Про це повідомила прес-служба СБУ у четвер, 21 вересня.

"Головним слідчим управлінням Служби безпеки України розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України у ході якого досліджуються факти сприяння співробітниками правоохоронних органів, у тому числі і Служби безпеки України, колишнім високопосадовцям та керівникам правоохоронних органів у незаконних перетинах державного кордону України протягом 2014 – 2015 років", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2014-2015 роках працівники СБУ організували незаконний перетин державного кордону України одним із колишніх керівників СБ України, який разом із лідером ГО «Український вибір» Віктором Медведчуком здійснив декілька вильотів до Російської Федерації без проходження прикордонного та митного контролю.

"За цим фактом одному із співробітників СБ України вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України", – йдеться у повідомленні.

"У ході розслідування виникла необхідність допитати як свідка колишнього Голову СБ України В.Наливайченка у зв’язку із чим останній з суворим дотриманням вимог, встановлених чинним кримінальним процесуальним законодавством України, був викликаний на допит до СБ України та 21.09.2017 допитується щодо відомих йому обставин вчинення вказаного вище кримінального правопорушення", – додали у СБУ.

Як повідомлялося, попри заборону Державіаслужби, одіозний представник України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Віктор Медведчук здійснює прямі авіаперельоти на приватному літаку між Україною і Росією.