СБУ викликала Медведчука на допит через незаконні перельоти до РФ

21 Вересня 2017, 16:15

У Головному слідчому управлінні Служби безпеки України запрошують лідера громадського руху "Український вибір" Віктора Медведчука для надання свідчень у справі про незаконний перетин кордону чиновниками в 2014-2015 роках. Про це повідомив журналістам керівник головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук після закінчення допиту яу свідка лідера партії "Справедливість", екс-глави СБУ Валентина Наливайченка.

"Звичайно, ми хочемо заслухати і пана Медведчука. Дуже хочемо. І я користуючись нагодою … через ЗМІ запрошую його до нас", – зазначив Остафійчук.

За його словами, СБУ вже викликала Медведчука на допит у цій справі, але він поки не з'явився. "Запрошуємо, щоб він прийшов і виконав свої процесуальні зобов'язання", – додав начальник ГСУ СБУ.

Нагадаємо, СБУ розслідує провадження за ч. 2 ст. 332 КК України за фактом сприяння правоохоронцями, в тому числі СБУ, колишнім високопосадовцям та керівникам правоохоронних органів у незаконних перетинах державного кордону України протягом 2014 – 2015 років. Зазначається, що у 2014-2015 роках працівники СБУ організували незаконний перетин державного кордону України одним із колишніх керівників СБ України, який разом із лідером ГО «Український вибір» Віктором Медведчуком здійснив декілька вильотів до Російської Федерації без проходження прикордонного та митного контролю. За цим фактом одному із співробітників СБ України вручили повідомлення про підозру.

Раніше ЗМІ повідомляли, що попри заборону Державіаслужби представник України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Віктор Медведчук здійснює прямі авіаперельоти на приватному літаку між Україною і Росією.