СБУ виявила масштабні розкрадання в УЗ

22 Липня 2020, 14:19

Служба безпеки виявила розкрадання коштів АТ «Укрзалізниця». Про це повідомляється на сайті СБУ у середу, 22 липня.

 

Повідомляється, що протягом 2018-2019 років комерсанти вступили у змову з деякими керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів УЗ. Посадовці забезпечували ділкам перемоги у тендерах, незважаючи на те, що «підрядники» не мали відповідних дозволів та сертифікатів на здійснення ремонту колісних пар для пасажирських вагонів. Вони також постачали товариству запасні частини неналежної якості та невідомого походження, завезені контрабандним шляхом з РФ. Загальна сума контактів становила майже 200 млн грн.

 

«При цьому, шляхом масштабних фальсифікацій обсягів виконаних робіт фігурантами провадження із використанням суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності близько 50 млн грн переведено у готівку та привласнено», – йдеться в тексті.

 

За висновками фахівців, експлуатація на рухомому складі запасних частин, відновлених із порушенням технологічних процесів, могла створити реальні передумови до виникнення надзвичайних подій.

 

У межах розпочатого кримінального провадження співробітники СБ України проводять у п’яти областях 27 обшуків у структурних підрозділах Укрзалізниці, виробничих і офісних приміщеннях та місцях проживання фігурантів.  

 

В офісі компанії-постачальника правоохоронці вилучили 65 тисяч доларів, понад 2 млн грн, печатки низки комерційних структур, залучених до фіктивних господарських операцій, у тому числі підроблену печатку національного перевізника.

 

Наразі за всіма адресами проведення обшуків описується та вилучається фінансово-господарська документація, що підтверджує протиправний характер діяльності фігурантів. Зокрема, виявлено договори постачання, акти здачі-приймання робіт, реєстри податкових та видаткових накладних, рахунки на оплати, авізо, технічні паспорти, посадові інструкції, довіреності, сертифікати.

 

Триває досудове слідство у кримінальному провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст. 212 ККУ.

 

Нагадаємо, 21 липня повідомлялося, що СБУ та Державна фіксальна служба прийшли з обшуками в УЗ.