СБУ виявила махінації з соцвиплатами переселенцям на Запоріжжі

15 Березня 2016, 16:44

Служба безпеки України викрила у Запорізькій області організаторів злочинної схеми з оформлення соціальних виплат особам, які фактично перебувають на окупованій території. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що зловмисники без особистої присутності замовників збирали на них повний пакет документів для отримання виплат. За домовленістю з керівництвом однієї з банківських установ оформлювали банківські картки для зарахування виплат, які потім переводили в готівку та вивозили до тимчасово окупованих територій.

За оперативними даними, «послугами» зловмисників скористалось понад 500 мешканців окупованої території, які фактично не покидали місць свого постійного проживання. Також серед тих, хто скористався послугами, – 20 бойовиків терористичної організації «ДНР/ЛНР».

У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 190 Кримінального кодексу України, проведено 12 обшуків за місцями мешкання організаторів злочинної схеми. Вилучено 447 тисяч гривень, 700 доларів США, 67 тисяч російських рублів, а також 118 банківських карток та багато підроблених документів для постановки на облік переселенців.

Тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру.

Як повідомлялося, на Харківщині відкрили 16 проваджень за фактом махінацій із виплатами для переселенців.

Крім того, у Чернігівській області затримали групу шахраїв, які поставили на облік понад 250 псевдопереселенців, і таким чином освоїли майже 7 млн грн бюджетних коштів.