СБУ видворила з України двох іспанських журналістів через антиукраїнські публікації

29 Серпня 2017, 13:22

Служба безпеки видворила з України та заборонила в’їзд двом іспанським журналістам Антоніо Памплієгу і Мануелю Анхеля Састре через їхню антиукраїнську діяльність. Про це УНІАН повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська. 

"Так це правда, їм (Антоніо Памплієгу і Мануелю Анхеля Састре – ред.) було заборонено в’їзд через їхню антиукраїнську діяльність в публікаціях. Жодних списків ми не вели та не ведемо", – розповіла вона.

Раніше видання El Mundo повідомляло, що Памплієгу і Састре видворили з України у п’ятницю після того, як протримали майже 20 годин в аеропорту Києва.

Зазначається, що іспанські журналісти у 2015 році були включені у чорний список громадян, які становлять загрозу нацбезпеці України. Через це на них поширювалася заборона в’їзду до України терміном до 5 років.

Однак після рішучого протесту іспанського уряду Київ зняв санкції з європейських журналістів у травні 2016 року. За словами Памплієги, він надав українським прикордонникам копію відповідного указу, а також інші документи, включно з дозволом працювати в зоні АТО.

"З’ясувалося, що Служба безпеки України включила нас у другий список, разом з іншими 40 іменами. Нас розглядають як загрозу національній безпеці і нам заборонений в’їзд в Україну до 2020 року", – заявив Памплієга.

Раніше Служба безпеки України вигнала з країни працівницю Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії (ВДТРК) Тамару Нерсесьян, а також депортувала пропагандистку телеканалів "Росія 1" і "Росія 24" Марію Саушкіну (справжнє прізвище – Князєва) за тенденційне висвітлення ситуації в країні.