СБУ відстежує провайдерів, які ігнорують заборону і працюють із російськими сайтами — Грицак

17 Серпня 2017, 20:52

Служба безпеки України знає про українські компанії-провайдери, які попри заборону на території країни російських інтернет-сервісів і сайтів продовжують забезпечувати роботу цього сегменту ринку. Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак.

"Ви знаєте, що росіяни поширювали інформацію, як можна обійти (заборону – ред.) і користуватися (російськими – ред.) соцмережами. Ми відстежуємо це… Так, нам відомі (українські компанії, які залишилися на ринку), але називати їх не хочу тільки тому, що ми проводимо роботу", – сказав Грицак.

Читайте також: Заборонені російські сайти вибули з десятки найпопулярніших в Україні

Відповідаючи на питання про те, чи несе загрозу національній безпеці факт того, що ці компанії залишилися на українському ринку, голова СБУ сказав: "Однозначно, так".

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.