СБУ відреагувала на звинувачення ФСБ про спроби України силою повернути Крим

10 Серпня 2016, 16:10

У Службі безпеки України спростовують заяву Федеральної служби безпеки РФ про нібито спроби України силою повернути окупований Крим. Про це в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» 10 серпня радник глави СБУ Юрій Тандіт.

«Україна не захоплює і не повертає силою свою територію, і не буде цього робити», – сказав він.

«Тому фактично з цієї точки зору можу заяву ФСБ або Міністерства оборони повністю спростувати. Тобто ми не будемо силою повертати нашу територію. Вона наша і так, за правом власності», – додав він.

Радник глави СБУ підкреслив, що «в Криму живуть громадяни України, і ми не можемо і не маємо права кому-небудь робити боляче або тим більше на когось нападати».

«Ми спростовуємо цю інформацію (заяву ФСБ РФ про нібито запобігання спроб прориву в Крим ДРГ з бійців спецпідрозділів Міноборони України – Ред.). Я лише кажу, яка причина. Ми не повертаємо силою нашу територію», – сказав Тандіт.

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою.

Зазначимо, від 7 до 9 серпня російська сторона декілька разів блокувала пропуск через  КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар», не пояснюючи причин. 7 серпня віце-президент Конгресу кримських татар Ленур Іслямов повідомив, що неподалік від КПВВ чути постріли, очевидці помітили кілька вертольотів.