"Це (інформація про продовження таких поставок – ред.) не відповідає дійсності", – заявив Наливайченко.
Глава СБУ нагадав, що президент Порошенко вирішив створити спеціальну комісію військово-технічної співпраці для контролю над виробництвом і недопущенням поставок продукції військового або подвійного призначення українського виробництва в РФ, в тому числі приватними підприємствами.
"Це важливе і принципове рішення президента – взяти під повний контроль не тільки казенні та державні підприємства, а й приватні, такі як "Мотор Січ", та інші, які – це правда – мали контракти не один рік, а можливо десятки років з підприємствами на території РФ", – зазначив Наливайченко.
Він визнав, що розірвати контракти приватних підприємств "не так-то просто", але українська влада наполягає, і наполягатиме на цьому.
Разом з тим, спеціальна комісія посилила контроль над недопущенням переміщення продукції військового або подвійного призначення з території України в РФ.
Глава СБУ також заявив, що Україна наразі не є постачальником і обслуговуючою стороною ракет "Воєвода" для РФ.
"Безумовно, ні. Всі ці контракти зупинені", – відповів Наливайченко на відповідне запитання ведучого.
"І не тільки "Воєвода" – є багато розробок, які були унікальним ноу-хау українських підприємств, наприклад, дніпропетровських. Ці секрети належать державі та охороняються. Повірте, російські фахівці не мають, наприклад, кодів", – додав Наливайченко.
Нагадаємо, 23 серпня речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко повідомив, що росіяни вивозять радіолокаційні станції із заводу “Топаз” і набої з Луганського заводу на вантажівках, які були у складі “гуманітарного конвою”.