СБУ: тристоронню зустріч у Мінську можуть перенести на 12 грудня

8 Грудня 2014, 23:41

Зустріч тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України можуть перенести з 9 на 12 грудня. Про це заявив начальник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

"Швидше за все, завтра зустріч не відбудеться. І маю велику надію, з великою вірогідністю вона відбудеться 12 грудня, в п'ятницю. І думаю, що не тільки відбудеться зустріч, а й будуть конкретні результати", – зазначив він.

Вовк висловив свою особисту думку про те, що 9 грудня відбудеться день тиші: "У будь-якому разі, важка зброя стріляти не буде".

"Я маю впевненість, що цей день тиші продовжиться до 12 грудня, коли він буде закріплений відповідними документами", – додав Вовк.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Тим часом бойовики та російські військові постійно порушують умови припинення вогню.

 4 грудня під час наради президента Петра Порошенка з керівниками силових відомств визначені заходи щодо забезпечення виконання мінських домовленостей щодо "дня тиші", який повинен початися 9 грудня.

У п'ятницю у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Пізніше бойовики заявили, що "не встигають" на переговори 9 грудня.