СБУ розповіла про походження останніх кібератак в Україні

30 Грудня 2017, 12:57

Служба безпеки України заявила, що встановила причетність російських спецслужб до останніх кібератак на інформаційні системи держустанов та підприємств критичної інфраструктури. Про це повідомили на сайті СБУ.

"Спеціалісти СБ України зʼясували, що клієнтська частина хакерського програмного забезпечення "DarkTrack" після встановлення на комп’ютери з’єднувалася із серверним обладнанням (контрольно-командними серверами), що мають російські IP-адреси. Фактично підконтрольні Кремлю російські хакери могли отримати можливість приховано і віддалено адмініструвати українські веб-ресурси та знімати з них інформацію", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, у службі стверджують, що зафіксували організовані спецслужбами РФ кібератаки двома різновидами вірусу типу "PSCrypt".

"Співробітники спецслужби задокументували, що хакери, використовуючи методи соціальної інженерії, організували масову фішингову електронну розсилку на офіційні електронні адреси місцевих органів влади. Надіслані файли містили шкідливе програмне забезпечення, призначене для шифрування інформаційних систем регіональних об’єктів критичної інфраструктури", – зазначено у повідомленні.

Також у відомстві заявляють, що попередили масштабне поширення шкідливого програмного забезпечення.

Нагадаємо, 24 жовтня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації повідомила про початок нової хвилі кібератак на інформаційні ресурси України. Цього дня про кібератаку заявили столичний метрополітен та аеропорт в Одесі. Крім того, деякі ЗМІ повідомляли, що на Мінінфраструктури була здійснена кібератака. У самому ж міністерстві заявили, що вживають заходів з підвищення інформаційної безпеки у зв'язку із зростанням кіберзагрози.

Згодом Служба безпеки України заблокувала подальше розповсюдження комп'ютерного вірусу в ході масштабної хакерської атаки.

Позначки: