СБУ розпочала провадження щодо Портнова

26 Березня 2018, 13:31

Служба безпеки України (СБУ) розпочала кримінальне провадження за статтею "державна зрада" щодо Андрія Портнова, колишнього першого заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича. Про це у Facebook повідомив народний депутат Андрій Левус.

 

"СБУ розпочала провадження щодо Портнова за статтею "державна зрада". Так, слідчий відділ Головного управління СБУ в АР Крим уже веде досудове розслідування у справі про "державну зраду", а відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – зауважив нардеп.

 

 

За його словами, , Портнова важливо притягнути до кримінальної відповідальності не лише тому, що він "у минулому сприяв окупації української території, а й тому, що він і зараз несе загрозу українській незалежності".

 

Також нардеп відзначив, що Портнов ймовірно причетний до окупації РФ частини території України.

 

"Про це свідчить запис телефонної розмови між радником Президента Росії Глазьевим та Головою Верховної Ради АРК Константиновим, що була зафіксована українською розвідкою 1 березня 2014 року. Під час розмови, Глазьев повідомляє про необхідність прийняття Верховною Радою АРК постанови, яку підготував Портнов – український юрист, екс-заступник глави Адміністрації Президента", – додав Левус.

 

Нагадаємо, у січні екс-перший заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про набуття чинності рішенням суду у Люксембурзі про скасування санкцій щодо нього.

 

5 березня 2014 року Рада ЄС ввела санкції та заморозила активи 22 українських екс-чиновників, підозрюваних Україною у сприянні "злочинів режиму Віктора Януковича".

 

Також 6 березня 2015 року ЄС зняв санкції з екс-заступника глави АП Андрія Портнова, екс-радника Президента України Ігоря Калініна, екс-глави СБУ Олександра Якименка і сина екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексія, оскільки українська сторона так і не надала звинувачень і доказів їх провини. Стосовно ще 4 українців санкції продовжені до 6 червня 2015 року. Для 14 екс-чиновників – продовжено на рік.

 

У квітні 2015 року стало відомо, що Портнов позивається до Ради ЄС через "незаконне введення санкцій". 26 жовтня суд ухвалилв рішення на користь Портнова.