СБУ розкрила схему виведення грошей до «офшорів» з Панами та Великої Британії

31 Серпня 2015, 13:07

Суди наклали арешт на 26 млн грн на рахунках компанії, які підозрюють у незаконному виведенні коштів за кордон. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

«Працівники Служби безпеки спільно з Держслужбою фінансового моніторингу перекрили канал виведення окремими підприємствами валюти за кордон», – йдеться у тексті.

Згідно з текстом, низка суб’єктів реального сектора економіки перераховували кошти на адресу «транзитних» фірм як оплату за товари та послуги.

«Далі гроші надходили іншим компаніям, в яких купували валюту на підставі удаваних зовнішньоекономічних угод. Придбана валюта перераховувалася «офшорним» компаніям з Панами та Великобританії, рахунки яких було відкрито в одному з прибалтійських банків», – зазначили в СБУ.

Слідчі виявили, що протягом червня-липня 2015 року в такий спосіб підприємства вивели за кордон суму еквівалентну 82 млн грн. Наразі на рахунки компаній, які задіяні у схемі, накладено арешт та заблоковано понад 26 млн грн.

«Працівники спецслужби вже встановили організаторів фінансової оборудки, які є мешканцями Київської та Дніпропетровської областей. Відкрито кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 205 Кримінального кодексу. У його рамках планується повідомити про підозри організаторам фінансової оборудки та притягти їх до кримінальної відповідальності. Тривають слідчі дії», – повідомили у Службі безпеки.

Як повідомлялося, у червні екс-голова СБУ назвав офшорні фірми, які належать власникам "БРСМ-Нафти".

Нагадаємо, також у червні СБУ вилучила в Енергоатому документацію з ознаками корупційних схем.