СБУ розкрила механізм розкрадання понад 100 млн грн власниками одного з київських банків

7 Лютого 2017, 22:42

Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрили механізм розкрадання власниками і топ-менеджментом одного з київських банків понад 100 мільйонів гривень, виділених Нацбанком на рефінансування. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, фінансова установа отримала від НБУ 120 мільйонів гривень у 2014 році. Правоохоронці встановили, що після цього один із співвласників банку спільно з його керівництвом почали виведення грошей у підконтрольні бізнесмену комерційні структури. Кошти перераховувалися під виглядом внутрішньобанківських операцій та кредитування клієнтів.

Читайте також: У НБУ розповіли, як в Україні працюють російські банки

«Ділки також здійснювали оборудки з вартістю майна банку, яке перебувало у забезпеченні кредиту рефінансування. Під час досудового слідства з’ясовано, що «допомагали» зловмисникам привласнювати державні кошти оцінювачі майна, які працюють під брендом відомої міжнародної компанії. Загальна сума грошей привласнених фінансистами до введення в банку тимчасової адміністрації становить майже 108 мільйонів гривень», – розповіли в СБУ.

Також повідомляється, що під час обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів справи працівники спецслужби вилучили документацію, яка доводить здійснення фінансових оборудок з кредитом рефінансування.

«Наразі на майно, що виступало забезпеченням повернення кредиту рефінансування Нацбанку, накладено арешт. Тривають невідкладні слідчі дії у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України», – підсумували в прес-центрі.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрили заступницю начальника одного з відділів Луганської обласної військово-цивільної адміністрації на розкраданні державних коштів. Чиновниця у 2016 році систематично оформлювала підвищені премії на своїх підлеглих.