СБУ прийшла з обшуками на Запорізьку АЕС

10 Лютого 2017, 14:08

У п'ятницю, 10 лютого, працівники Служби безпеки України прийшли з обшуками на Запорізьку АЕС. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Деталі справи у відомстві не розголошують.

«Можу лише підтвердити, що працівники СБУ проводять обшуки у рамках кримінального провадження. Слідчі дії ще не закінчені. Поки ми не коментуємо подробиці справи», – заявив прес-офіцер управління СБУ у Запорізькій області Сергій Левченко.

Запорізька АЕС – атомна електростанція розташована на узбережжі Каховського водосховища поблизу міста Енергодар Запорізької області. На сьогодні є найбільшою АЕС в Європі. Має шість енергоблоків. Була введена у роботу в 1984 році.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року прокуратура Запорізької області після перевірок на Запорізькій АЕС відкрила провадження за ст. 111. КК України – "Державна зрада", ст. 113 КК України – "Диверсія" і ст. 255 КК України – "Створення злочинної організації". Підставою для відкриття кримінального провадження  стали дані, що свідчать про те, що з 2014 року на Запорізькій АЕС діє злочинна група, члени якої підтримують відносини з громадянами РФ, від яких отримують рекомендації щодо методів завдання збитку економічної безпеки України, зокрема з виведення фінансових коштів за кордон і створення умов для зупинки ЗАЕС.