СБУ проводить обшуки на “АрселорМіттал”

20 Липня 2019, 19:59

В суботу, 20 липня, в СБУ підтвердили факт проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінальної провадження про екоцид, відкритого раніше. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

"Сьогодні представники Служби безпеки України прийшли з обшуком на сучасний, щойно побудований об’єкт – третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії усіх документів з цього обладнання та почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання. Безумовно, ми, як і раніше, готові до співпраці у законодавчому полі, але ці дії виглядають дещо нелогічними і ставлять під сумнів подальшу реалізацію масштабної програми модернізації у АрселорМіттал Кривий Ріг". – про заявила в.о. гендиректора ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" Олександра Іванова.

 

Варто зазначити, компанія закликає посольства країн Великої сімки, Європейську бізнес-асоціацію, Американську торгівельну палату, Укрметалургпром, Федерацію металургів України та інші організації звернути увагу на цю ситуацію та "допомогти забезпечити конструктивну співпрацю міжнародного бізнесу та влади".

 

Нагадаємо, що 13 липня президент Володимир Зеленський розкритикував керівництво металургійного гіганта за шкоду екології. За його словами, за останні 5 років у Кривому Розі в середньому з'явилося плюс 25 тисяч онкохворих. 17 липня СБУ відкрила справу проти керівників промпідприємства через порушення норм екологічної безпеки.
У свою чергу в "АрселорМіттал Кривий Ріг" прокоментувалі відкриту СБУ справу і натякнулі на тиск на бізнес.

 

Нагадаємо, що  Зеленський  підписав  указ про звільнення Олега Аркуша з посади начальника Управління Служби безпеки України (СБУ) в Кіровоградській області.