СБУ повідомила, що викрила велику ботоферму, яка поширювала фейки про чинну владу

2 Серпня 2022, 16:17

Як заявляють у службі, в ході операції знешкодили ботоферму, яка поширювала маніпуляції, зокрема, про конфлікт між Офісом президента і Головнокомандувачем ЗСУ та дискредитувала першу леді, для чого затримані адміністрували більше 1 млн. власних ботів та багато груп в соцмережах з аудиторією майже 400 тис. користувачів.

Що важливо, у повідомленні СБУ йдеться, що «потужності» ботоферми використовували і представники російських спецслужб. Зокрема, через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації з фронтів та проводили інші інформаційні диверсії. Крім того, керівником всього угруповання виявився громадянин РФ, який мешкав у Києві і називався «політичним експертом». Неназваний керівник-«політексперт» публікував деструктивну пропаганду від свого імені, зокрема виступаючи на медіа-ресурсах, підконтрольних його «кураторам».

Ботоферма діяла на замовлення однієї з українських політсил. Наразі багато внутрішніх джерел медіа повідомляють, що йдеться про «Європейську солідарність». Про це начебто натякається й у повідомленні від СБУ, із вказівкуою на наближене оточення до колишнього керівництва: «для координації злочинних дій був на «зв’язку» з нинішнім народним депутатом, що входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави».

У повідомленні СБУ сказано, що під час обшуку вилучено «200 «Proxy»-серверів для підміни ІР-адрес та уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів». Що мається на увазі під «вилучено сервери» незрозуміло, адже фізично вилучити їх неможливо. Це зауважив спікер Кіберальянсу Шон Таунсенд:

В «ЄС» поки не відреагували на звинувачення колективно, лише окремі нардепи прокоментували новину на власних сторінках у соцмережах. Депутатка від політсили Ірина Геращенко написала, що «ЄС» спростовує будь-які звинувачення на власну адресу, а також додала, що представниця «Слуг народу» Мар'яна Безгула днями написала коментар стосовно «ботоферм, яким кінець», нібито анонсувавши цим неопубліковане на той момент розслідування СБУ.

Нардеп фракції «ЄС» Володимир Ар'єв також назвав новину про відповідальність партії за ботоферму брехнею і вкидом для дестабілізації політсили. Такої ж думки Софія Федина – за її словами, це оргізовано через волонтервську допомогу Порошенка. В СБУ наразі ніяк не прокоментували інформацію з анонімних джерел. 

 

Автор:
Тиждень