СБУ порушила нову справу Тимошенко. За борги ЄЕСУ

13 Жовтня 2011, 15:20

«Головним слідчим управлінням СБУ порушена кримінальна справа стосовно громадян України Тимошенко і Лазаренко», – сказав начальник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев’янко на брифінгу в четвер у Києві.

Слідство звинувачує Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму $405 млн 500 тис. на державний бюджет України.

Дерев’янко уточнив, що Тимошенко, будучи президентом і фактичним власником корпорації «Єдині енергетичні системи України» за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет Міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

Він наголосив, що $405 млн 500 тис. – це 3 млрд 233 млн 254 тис. 250 грн.

12 жовтня Юлії Тимошенко висунено звинувачення у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 15 і ч. 5 ст. 191 КК України. Досудове слідство у кримінальній справі триває.

Тимошенко очолила компанію ЄЕСУ 1995 року. З 1996-го була народним депутатом.

Нагадаємо, сьогодні, 13 жовтня, деякі ЗМІ повідомили, що СБУ може оголосити про нову кримінальну справу проти екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

У свою чергу, партія «Батьківщина» повідомила, що працівники СБУ намагалися допитати Юлію Тимошенко у СІЗО.

Як відомо, 5 липня СБУ порушила кримінальну справу за фактом замаху на розтрату $405 млн державних коштів колишніми службовими особами Кабінету Міністрів, Промислово-фінансової корпорації «Єдині енергетичні системи України» та компанії United Energy International Limited.

Тимошенко назвала фальшивими документи, за якими СБУ порушила цю справу.

11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.