«Так, якщо у 2009 році СБУ та за її матеріалами іншими правоохоронними органами було порушено 750 кримінальних справ, то у 2010-му році їх уже було 1107, а за чотири місяці 2011 року таких кримінальних справ – 382», – сказав Пилип’юк.
Водночас, за його словами, зростає і рівень притягнутих до кримінальної відповідальності посадовців.
«Це, зокрема, заступники голів державних відомств, інспекцій, начальники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів та керівники органів місцевої влади», – сказав начальник управління боротьби з корупцією.
За словами Пилип’юка в Україні корупцією тією чи іншою мірою вражені усі гілки влади, а найбільше – ті структури, діяльність яких пов’язана з державним цільовим фінансуванням, розподілом і використанням бюджетних асигнувань, експортом та імпортом, здійсненням правосуддя, правоохоронною діяльністю, землекористуванням, ліцензуванням, митним і податковим контролем.
«Найбільш поширеними проявами корупції є хабарництво, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень, фальсифікація документів, створення сприятливих умов для фінансових махінацій та незаконної приватизації державного, колективного або приватного майна з використанням посадового становища; приховування злочинів, забезпечення уникнення правопорушниками кримінальної відповідальності та інші службові злочини, що вчиняються для задоволення корисливих чи інших особистих інтересів або інтересів третіх осіб», – повідомив Пилип’юк.
Нагадаємо, відома міжнародна антикорупційна організація Transparency International у своєму звіті стверджує, що у 2010 році за рівнем корупції Україна піднялася до рівня Гондурасу. Серед 178 країн Україна зайняла 134 місце, поділивши його, крім Гондурасу, з Азербайджаном і Зімбабве. Зокрема, громадяни України вважають найкорумпованішою судову гілку влади.