СБУ, погрожуючи винищувачами, змусила білоруський літак повернутися в Київ – Украерорух

22 Жовтня 2016, 13:24

Літак авіакомпанії "Белавіа", що виконував рейс за маршрутом Київ (Жуляни) – Мінськ, був повернутий в аеропорт вильоту на вимогу Служби безпеки України. Про це повідомили в підрозділі Держпідприємства з обслуговування повітряного руху України Украероцентр.

Там уточнили, що в Украерорух надійшла інформація від СБУ про необхідність повернути літак авіакомпанії "Белавіа" на аеродром вильоту, і ця вимога була виконана. Цю інформацію також підтвердили в прес-службі Міністерства інфраструктури України. За детальним коментарем про причини повернення літака в вищевказаних органах рекомендували звернутися в СБУ.

Як повідомлялося, літак авіакомпанії "Белавіа" повернули в аеропорт "Жуляни" (Київ) під загрозою підняти винищувачі, повідомили в прес-службі компанії.

В авіакомпанії розповіли, що відповідно до розкладу о 15:25 літак вилетів з аеропорту "Жуляни" в Мінськ.

В 15:36 за 50 км до входу в повітряний простір Республіки Білорусь командиру повітряного судна надійшла вказівка ​​від диспетчера управління повітряного руху районного центру "Київ", що входить до державного підприємства обслуговування повітряного руху "Украерорух", про негайне повернення в аеропорт вильоту без пояснення будь-яких причин. Також було заявлено, що в разі невиконання команди в повітря будуть підняті винищувачі.

Командир повітряного судна виконав надійшло вказівку і о 15:37 приступив до зниження. О 15:55 літак авіакомпанії "Белавіа" приземлився в міжнародному аеропорту "Жуляни".

Як зазначається, після посадки з борту повітряного судна правоохоронними органами України було знято одного пасажира, який є громадянином Вірменії.

Після дозаправки о 16.37 рейс В2-840 вилетів до Мінська і благополучно приземлився в Національному аеропорту "Мінськ" о 17:33 за місцевим часом.

Що стосується знятого з рейсу пасажира, то його, як повідомили в авіакомпанії, правоохоронні органи України відпустили. Він вилетів в 19:00 рейсом B2-830 авіакомпанії "Белавіа" в Мінськ.

"Белавіа" має намір вимагати з ДП "Украерорух" відшкодування витрат, пов'язаних з поверненням літака в міжнародний аеропорт "Жуляни", – заявляють в авіакомпанії.

Керівництво авіакомпанії також принесло свої вибачення пасажирам за незручності.

СБУ поки не коментував інцидент.

У той самий час глава правління Міжнародної громадської організація "Громадський союз" Армен Мартиросян, який проживає в Москві, на своїй сторінці в Фейсбук дав зрозуміти, що інцидент був пов'язаний з його особою. "Як і що було … Яких заходів вживатиму. Розповім після консультацій з юристами", – написав він, виклавши скрін короткого повідомлення про те, що сталося в Жулянах.

За інформацією ЗМІ, А. Мартиросян співпрацював з інтернет-виданням Україна.ру, що входять до агентства "Росія Сегодня", публікував уривки книги екс-глави МВС Віталія Захарченка про "кривавий Майдан" і в період Майдану звертався до екс-президента Віктора Януковича від імені організації "Громадський союз" із закликами "приборкати" Свободу", дії якої ведуть до "фашизації суспільства".

Нагадаємо, літак з турецькою футбольною командою "Фенербахче" 19 жовтня здійснив екстрену посадку в Угорщині. Раніше пасажирський літак, що виконував рейс з Мюнхена до Москви, під час польоту вдарила блискавка.