СБУ почала встановлювати статус 618 осіб, на звільненні яких наполягають бойовики

23 Вересня 2016, 12:05

Служба безпеки України встановлює процесуальний статус кожного з 618 осіб у списку, який українській стороні передали бойовики «ЛНР-ДНР». Про це на брифінгу повідомив глава СБУ Василь Грицак.

Відповідаючи на питання щодо переговорів з обміну за формулою «618 на 47», він пояснив: «Нам дали список тих людей, які, як вони вважають, знаходяться у нас, під нашим контролем, назвемо це так. Тому служба зараз проводить роботу по встановленню процесуального статусу кожного з тих, хто значиться в цьому списку».

За словами Грицака, в цьому списку можуть бути люди, які перебувають під слідством, чиї справи розглядає суд, хто вже відбуває покарання, а хтось міг отримати умовний термін і вже знаходиться на свободі.

Крім встановлення процесуального статусу, за його словами, СБУ встановлює і місцезнаходження цих людей.

«Дуже складні переговори проходять в Мінську з приводу звільнення, з приводу кожного прізвища, яке звучить в цих списках. Ми граємо відкрито, ми показуємо списки», – сказав глава СБУ.

Нагадаємо, у заручниках бойовиків на сході України залишаються 111 громадян України, з них 9 на території РФ. Окрім того, 499 – пропали безвісти.