СБУ почала розслідування щодо поширення фейку про коронавірус

20 Лютого 2020, 17:13

Служба безпеки України встановлює організаторів фейкової розсилки щодо начебто виявлення в Україні коронавірусу COVID-19. Про це 20 лютого у Facebook повідомила СБУ.

"Служба безпеки України вживає невідкладних заходів із встановлення обставин розсилання нібито від імені вітчизняного Міністерства охорони здоров’я листів з фейковою інформацією щодо начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19", – пише відомство.

У повідомленні зазначають, що можна стверджувати, що лист був розісланий з використанням одного з іноземних сервісів поштових повідомлень з підміною адреси відправника.

Додають, що наразі фахівці Служби безпеки України досліджують телекомунікаційне обладнання Міністерства охорони здоров'я для з'ясування всіх обставин інциденту.

 

Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

20 лютого МОЗ спростувало інформацію про випадки коронавірусу в Україні. В Україні немає підтверджених випадків коронавірусу Covid-19. Раніше деякі установи отримали лист з неправдивою інформацією про коронавірус начебто з пошти info@moz.gov.ua.