СБУ піймала екс-директора заводу на контрабанді деталей для військових кораблів до Росії

7 Листопада 2019, 14:50

На митному посту «Мелітополь» на Запоріжжі Служба безпеки затримала одного з екс-керівників держпідприємства, який організував контрабанду обладнання та комплектуючих для військових кораблів у Росію. Про це у четвер, 7 листопада, повідомляється на сайті СБУ.

 

Зазначається, що чоловік був комерційним директором заводу, що виготовляє продукцію подвійного призначення, яка використовується на військових човнах (зокрема ВМФ РФ).

 

Обладнання нібито для цивільних потреб організатор замовляв у приватних структур, які офіційно діють за ліцензією ДП. Для легалізації поставок екс-директор зареєстрував фірми-прокладки – зокрема і в Росії. Він також мав домовленість із митниками, які забезпечували вивезення продукції за кордон без перевірки і дозвільних документів.

 

Співробітники СБУ затримали організатора разом зі спільником під час оформлення обладнання, призначеного для охолодження рідини на військових кораблях.

 

Під час обшуків в офісі та за місцем проживання фігурантів правоохоронці вилучили запчастини до військового обладнання та бухгалтерську документацію, яка підтверджує нелегальні поставки. Також виявлено комп’ютерну техніку з листуванням із замовниками в Росії.

 

Мова йде про ст. 333 (порушення режиму здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) ККУ.

 

Як зазначається, вирішується питання щодо притягнення до відповідальності причетних до оборудки співробітників митного посту.

 

 

 

Нагадаємо, раніше Служба безпеки заблокувала контрабанду до Росії комплектуючих до військових літаків.