СБУ підписала меморандум про кіберзахист з “Укренерго” та “Укргідроенерго”

16 Вересня 2018, 19:57

Служба безпеки України підписала меморандум з енергетичною компанією "Укренерго" та ПАТ "Укргідроенерго" для протидії кіберзагрозам. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

 

Зазначається, що документ має забезпечити обмін інформацією з СБУ щодо кібернетичних загроз з використанням платформи MISP-UA зі стратегічно важливими підприємствами енергетичної галузі України.

 

"Обмін матеріалами, зокрема технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози відбуватиметься в режимі реального часу. Така міжвідомча взаємодія сприятиме ефективному реагуванню з боку української спецслужби на кібернетичні атаки, насамперед високого ступеня складності", – заявили у відомстві.

 

У Службі безпеки наголосили, що Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки готовий і надалі надавати необхідний захист не тільки об’єктам критичної інфраструктури, державним установам та підприємствам.

 

"Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою", – наголосив Голова СБУ Василь Грицак.

 

Крім того, співробітники Ситуаційного центру на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP, створили систему збору і обробки інформації щодо інцидентів кібербезпеки та обміну технічними даними об’єктів критичної інфраструктури з СБУ в режимі реального часу.

 

Варто зазначити, що ця платформа широко використовується в усьому світі, а також відповідає міжнародним стандартам ЄС та НАТО і застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency.