СБУ перевірить законність дій поліції під час знесення наметового містечка біля Ради

3 Березня 2018, 19:38

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо можливого перевищення службових повноважень поліцейськими під час проведення слідчих дій біля Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба відомства.4

 

«Прокуратурою міста Києва опрацьована інформація, що висвітлена у засобах масової інформації, щодо можливих неправомірних дій поліцейських під час подій 03.03.2018 поряд з будинком Верховної Ради України на вул. Грушевського»,  – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що з метою повної, всебічної та об’єктивної перевірки інформації прокуратурою столиці зареєстровано кримінальне провадження з визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

 

Досудове розслідування доручено слідчим Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області. Процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура міста Києва.

 

Як повідомлялося, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.