СБУ перешкодила планам російських диверсантів створити “Республіку Підкарпатська Русь”

26 Листопада 2014, 21:35

СБУ викрила групу осіб, яка за завданням російських спецслужб готувала створення в регіоні так званої "Республіки Підкарпатська Русь". Про це йдеться у повідомленні прес-центру Служби безпеки України.

Силовий сценарій передбачав захоплення місцевих органів державної влади, військових складів та інших стратегічних об’єктів диверсійно-підривними групами, котрі мали діяти під виглядом так званої "місцевої самооборони".

Під час обшуків оперативники СБУ вилучили документи російською мовою, які містили детальний опис антидержавних дій та диверсій для "створення напруженої ситуації в Закарпатті".

У планах зловмисників були "акції залякування стосовно представників влади, спецслужб, політичних та ділових кіл" з визначеними конкретними датами, зокрема у листопаді ц.р.

Ватажок групи, як випливає з вилучених СБУ документів, уже намалював собі найвищий пост у так званій псевдореспубліці.  

"Він же без зайвої скромності розробив кошторис реалізації плану насильницької зміни конституційного ладу у понад 9 мільйонів доларів США, які сподівався отримати від російських кураторів "проекту". 

Наразі цей громадянин України, якому СБУ оголосила підозру у скоєнні злочинів одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, втік і переховується на території РФ", – йдеться у повідомленні СБУ.