СБУ передала Сербії список найманців, які воюють на боці бойовиків на Донбасі

25 Січня 2018, 16:54

Служба безпеки України передала Сербії 23 прізвища сербів, які беруть участь в бойових діях на сході України в складі незаконних збройних формувань. Про це 25 січня повідомив голова СБУ Василь Грицак.

 

"Що стосується сербської сторони, то хочу зазначити, що починаючи з жовтня 2017 року, ми передали їм прізвища 103 сербів, які брали участь у збройному конфлікті на сході нашої держави", — зауважив він.

 

Також Грицак додав, що два дні тому СБУ передала сербської стороні 23 прізвища сербів (входять в 103 передані прізвища), які, за даними української спецслужби, беруть участь в бойових діях на сході, і, зокрема, є членами "ПВК Вагнера ".

 

"На жаль, поки що у нас немає інформації про офіційну реакцію, але хочу підкреслити, що серед тих 103 чоловік є один серб, який в 2004-2005 роках підбирав собі на території України співучасників для вчинення терористичних актів на території однієї з країн Європейського Союзу, і його прізвище ми також передали сербам ", — наголосив глава СБУ.

 

Як повідомлялось, у грудні 2017 року, за даними розвідки штабу АТО, на територію окупованого Донбасу прибула група найманців-снайперів із Сербії. 

 

Нагадаємо, у Сербії прокуратура порушила 45 справ з кінця 2014 року стосовно найманців, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном, в тому числі на Донбасі.

 

Раніше Служба безпеки України зібрала докази щодо понад 300 громадян Сербії, які воювали на боці "ЛНР".