СБУ опублікувала розмови посередників, які брали російські гроші для підкупу українських політиків

21 Лютого 2017, 15:42

Служба безпеки України у вівторок, 21 лютого, оприлюднила запис перехоплених розмов групи посередників, які брали російські гроші для підкупу українських політиків. 

У повідомленні зазначили, що організаторами злочинної діяльності є колишній помічник екс-міністра освіти і науки України Дмитра Табачника Кузьменко Антон Володимировчич та екс-головний редактор Запорізького відділення проросійського інформагентства «Новий регіон» Золотарьов Павло Олександрович, активні учасники проекту «Українська федерація», ініційованому лідерами громадської організації «Український вибір».

За даними спецрозвідки, до злочинної діяльності також долучалися народні депутати України та депутати обласних рад.

На записах співрозмовники говорять про організацію проведення круглого столу у Верховній Раді України з питань надання особливого статусу Запорізької області, про організацію проплаченого виступу народного депутата на підтримку законопроекту №4245 «Про вільну (спеціальну) економічну зону «Порто-франко», про планування проплачених кураторами заходів з прихованої федералізації, про проплачений виступ народного депутата у Верховній Раді із зверненням до Російської Федерації.

Окрім того, ведеться розмова про організацію законопроекту на підтрику російської мови. Як зазначає СБУ, 26 грудня 2016 року було подано проект Закону України «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови, інших мов національних меншин в Україні». У статті 1 цього законопроекту зазначено «надати протягом 2017-2010 років з державного бюджету України щорічну державну підтримку заходів з розвитку та популяризації російської мови в Україні».  

Нагадаємо, у березні 2016 року СБУ опублікувала аудіозаписи телефонних розмов у справі полковника Збройних Сил України Станіслава Без'язикова. У спецслужбі наголошують, що йдеться про докази співпраці офіцера з бойовиками.