СБУ оприлюднила перехоплені розмови терористів, які підтверджують участь військових з РФ у боях на Донбасі

2 Червня 2018, 17:58

В суботу, 2 червня, СБУ опублікувала перехоплені розмови терористів про російських найманих військових на Донбасі та обстріли у 2015 році. Відеозаписи оприлюднені на офіційному Youtube-каналі спецслужби.

 

Варто зазначити, що дані аудіозаписи підтверджують факт участі російських військових у боях на Донбасі у період 2014-2015 років.

 

На першому відео записано діалог  між колишнім очільником "ЛНР" Плотницьким та офіцером ГУ ГШ ЗС РФ – керівником найманців Уткіним, який підтверджує участь російських військових у боях на Донбасі у період 2014-2015 років. 

 

 

На другому записі зафіксована розмова, яка також є доказом того, що найманці  з ПВК "Вагнера" безпосередньо підпорядковувалися офіцерам спецслужб РФ. 

 

 

Зокрема, одним з кураторів терористів був військовослужбовець ГУ ГШ ЗС РФ Іванніков Алег Владіміровіч, більш відомим як "Оріон" – російський офіцер, який причетний до збиття рейсу МН17 з російського ЗРК "Бук-М1".

 

В СБУ наголосили, що розмови доводять те, що російські найманці є "гарматним м’ясом" для вищого військового командування РФ.

 

Окрім цього, за даними СБУ, з червня 2014 року силами АТО було ліквідовано не менше 36 громадян РФ з числа ПВК "Вагнера". Їхня загибель в Україні є прямим свідченням російського військової агресії проти нашої країни.

 

Нагадаємо, міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.