СБУ оголосила підозру керівниці “мінфіну ДНР” у фінансуванні тероризму

2 Серпня 2017, 14:29

Працівники Служби безпеки України оголосили керівниці "Міністерства фінансів ДНР" підозру у фінансуванні тероризму та вчиненні дій з метою зміни меж території та державного кордону України. Про це 2 серпня повідомила прес-служба прокуратури Донецької області.

"Під час досудового розслідування, яке проводять органи СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області, встановлено, що 38-річна уродженка м. Донецька у листопаді 2014 року добровільно вступила до лав терористів та зайняла посаду так званого «міністра фінансів ДНР»…Через те, що правопорушниця знаходиться на тимчасово непідконтрольній території, їй заочно оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) та ч. 2  ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перебуваючи на вказаній посаді, підозрювана контролювала використання так званих "бюджетних коштів, коштів державних бюджетних та позабюджетних фондів ДНР", за рахунок яких, в свою чергу, фінансуються так звані "бюджетні установи ДНР", зокрема "установи силового блоку".

Наразі триває спеціальне досудове розслідування.

Як повідомлялось, у Житомирській області працівники Служби безпеки України припинили та оголосили про підозру в держзраді "прокремлівському" блогеру-журналісту, який за вказівкою російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали.