За словами Портнова, в новому КПК пропонується скасувати альтернативну підслідність.
«У нас зараз незрозуміло, який орган що розслідує. Хто перший кримінальну справу завів, той і розслідує. І підприємець ходить і розказує одне і те ж спочатку в податковій, потім у міліції, далі в СБУ і, нарешті, в прокуратурі. Більше такого не буде. А в зв'язку з ліквідацією альтернативної підслідності кожен орган буде мати чітко визначений перелік складів злочинів і нестиме персональну відповідальність за їх розкривання», – пояснив він.
«У СБУ залишаться тільки справи, пов'язані зі злочинами проти держави, шпигунством, тероризмом, контрабандою наркотиків, радіоактивних матеріалів і зброї, військові злочини та аналогічні інші. Тобто у Служби безпеки не залишиться ні економічних, ні службових злочинів», – розповів Портнов.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 9700, "за" проголосували 253 депутати при 226 мінімально необхідних. При цьому, експерти наголошують на існуванні багатьох недоліків в проекті нового КПК.
На думку Романа Зварича, нова редакція КПК посилює та надає силовим структурам та прокуратурі ті функції, які вони не мають в демократичних суспільствах.