У вересні "Сбербанк" підписав угоду про покупку VBI за 585 млн євро і додаткові дивіденди в розмірі 60 млн євро його акціонерам залежно від фінансових показників австрійського банку в 2011 році, пише Reuters. Але в підсумку ціну було знижено на 80 мільйонів євро через збитки, яких зазнав банк.
"У період між підписанням і закриттям угоди акціонери, що продають збільшили капітал VBI для покриття збитків за результатами трьох кварталів 2011 року, а також погодилися зменшити ціну придбання з 585 млн євро на 80 мільйонів євро", – повідомив "Сбербанк". Глава банку Герман Греф на прес-конференції у Відні уточнив, що акціонери VBI компенсували збитки за підсумками трьох кварталів 2011 року розміром у 81,5 млн євро.
У момент закриття угоди "Сбєрбанк" замістив довгострокове фондування, надане раніше колишніми акціонерами VBI, розміром у 2,1 млрд євро. П'ятирічний синдикований кредит на 500 млн євро "Сбєрбанку" надала група банків спільно з VBAG.
"Зараз один з найважчих періодів для всіх кредитних організацій, але ми припускаємо, що ми в короткий період часу зможемо вийти на ринок Центральної і Східної Європи … і побудувати платформу, відкриту для потенційних придбань", – сказав Греф. Угода не включала румунський бізнес VBI.
Дочірні банки VBI входять в топ-10 фінансових установ за розміром активів в Боснії і Герцеговині, Словаччині, Чехії, Хорватії і в топ-15 фінансових установ в Угорщині, Сербії та Словенії. Банк також присутній в Україні і має банківську ліцензію в Австрії.
Отже, розпочався процес з підготовки злиття українських активів "Сбєрбанку Росії" і Volksbank, заявив голова правління "Сбєрбанку Росії" Герман Греф. "Наш голова правління українського банку "Сбєрбанку Росії" Ігор Юшко, людина досвідчена. Це в нього вже другий крупний банк, який він будує. Тому я думаю, що він і його команда впорається із завданням органічної сполуки цього банку", – підкреслив він.
За словами Грефа в Україні існує великий потенціал розвитку фінансового бізнесу. "До кризи 2008 року Україна демонструвала одні з найвищих темпів зростання в Європі. Це був дуже швидко зростаючий ринок. У кризу це один з найбільш сильно постраждалих ринків, що відчутно, по нашому бізнесу в тому числі", – зазначив він.
Крім того, Греф зазначив, що за роки кризи, "Сбєрбанк Росії" істотно наростив свою конкурентоспроможність, і платформу в Україні. "Так вийшло, що географія присутності "Сбєрбанку Росії" сьогодні дуже комплиментарна до тієї географії, яка є у Volksbank, який розташований в основному в Західних регіонах. Ми тільки почали входити в Західні регіони, оскільки "Сбєрбанк Росії" розташований в східній частині країни. Тому з'єднання цих двох бізнесів для нас не складе великої проблеми", – заявив він.
"Звичайно, центр ми бачимо в Києві, і в цьому сенсі нічого змінювати не будемо, тому що тільки Київ може бути центром ділової активності. Львів це дуже цікавий і перспективний регіон, але він дуже маленький, не можна порівняти його з Києвом, – сказав він. – І сьогодні "Сбєрбанк Росії" має в Україні приблизно 130 відділень, а Volksbank наскільки я пам'ятаю – близько 40".
Нагадаємо, раніше Тиждень писав, що у разі відмови Міжнародного валютного фонду надати Україні кредитні кошти в межах відкритої в 2010 році програми stand-by, фінансування готовий надати Сбербанк Росії.