Фракція "Батьківщина" 15 грудня ухвалила рішення про виключення народного депутата України Надії Савченко зі складу цієї фракції.
"Фракція "Батьківщина" прийняла рішення про її виключення зі складу фракції", – йдеться в заяві фракції, поширеній в четвер увечері.
У фракції нагадали, що на парламентських виборах 2014 року партія "Батьківщина" внесла Савченко в свій виборчий список заради її звільнення з російського полону.
"Час, що минув, довів, що саме високий статус народного депутата і члена ПАРЄ дав можливість підняти питання Надії на високий світовий політичний рівень, і це разом із боротьбою українського народу призвело до її звільнення. Якби можна було повернути час назад, сьогодні ми б зробили для звільнення Надії те ж саме", – йдеться у заяві.
Однак, як підкреслюють у фракції, принципи і політичні переконання Савченко і "Батьківщини" наразі не збігаються. Зокрема, "Батьківщина" виступає категорично проти будь-яких переговорів із терористами, проти амністії убивць українців, проти легалізації бандугруповань на Донбасі, тоді як Надія вважає, що "державна позиція України не є чітко визначеною і доведеною щодо застосування саме такої термінології".
"Фракція "Батьківщина" обговорила з Надією Савченко всі ці обставини і прийняла рішення про її виключення зі складу фракції", – підсумовується в заяві.
Читайте також: Комітет з Нацбезпеки закликав СБУ перевірити інформацію про таємну поїздку Савченко до Мінська
Нагадаємо, 11 грудня ЗМІ повідомили, що Савченко в Мінську таємно зустрілася з ватажками "ДНР" і "ЛНР".
У СБУ заявили, що не були попереджені Савченко про її поїздку до Мінська. Згодом СБУ допитала Савченко як свідка у справі про створення "ДНР". Зазначимо, це вже не перша зустріч Савченко із бойовиками. У жовтні у виступі в сесійній залі ПАРЄ вона заявила, що нещодавно відвідала окуповані території та спілкувалася з бойовиками.
Голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський повідомив, що Савченко офіційно не перетинала пункти пропуску на окуповані території Донбасу, перетнути їй лінію розмежування могли допомогти бойовики. За його словами, за нелегальне проникнення на окуповану територію і спілкування з бойовиками Надії Савченко не загрожує кримінальна відповідальність, тільки політична. Після цього СБУ допитала Савченко як свідка у справі про посягання на територіальну цілісність України.
13 грудня стало відомо, що народний депутат Надія Савченко вийшла зі складу партії Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", але залишається членом фракції політсили у Верховній Раді.
При цьому Президент України Петро Порошенко вважає, що переговори народного депутата фракції "Батьківщина" Надії Савченко з лідерами "ДНР" та "ЛНР" Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким не несуть користі ні їй самій, ні Україні.